"Byl jsi jako můj bratr!"

Star Wars: Dvě cesty zla - tvůrci

Star Wars: Dvě cesty zla - Titulní stránkaTvůrci

BrodyJmenuji se Václav Brodec (Brody či Darth Orbyd). Jakožto režisér, kameraman, autor scénáře a námětu, tvůrce vizuálních a zvukových efektů a vůbec chlápek pro všechno jsem nesmírně pyšný, že vám mohu představit naše kolosální dílo. Jeho přípravě jsem se věnoval ve volných chvílích volných chvil bezmála dva a půl roku. To se ostatně podepsalo i na krátké metráži a celkové (ne)kvalitě snímku. Přesto jsem se během práce na tomto díle naučil mnoha věcem a natáčení se stalo takřka nezapomenutelným. Film jsem stihl dokončit takřka ze pět minut dvanáct, v posledním ročníku střední školy. Poté su budu věnovat studiu na některé vysoké škole, který však bude určitě více než vzdálená filmařině. Nejspíše to zkusím s informatikou.

ČádaJan Přáda (Čáda) se až s nečekanou samozřejmostí vyrovnal s ústřední rolí ve Dvou cestách zla. Jeho strhující výkon pro nás je ještě cenější tím, že jde o jeho první hereckou zkušenost, pokud nepočítáte školní dramtické představení. Dokázal své postavě vtisknout potřebnou mladickou rozervanost a k tomu ještě zvládnout náročnou choreografii šermířského souboje, do nějž sám vymýšlel neotřelé prvky. Mimojiné je také autorem mnoha cenných připomínek k scénáři. Jeho nasazení však může být determinováno snahou získat ohromné zástupy fanynek. Doufejme, že mu k tomu tento snímek pomůže. Po skončení střední školy se bude věnovat studiu na Fakultě biomedicínského inženýrství ČVUT.

PavkaJan Pavelka (Pavka) dokázal v interpretačně náročné roli Ancelota plně zúročit své dlouholeté působení v dramatickém souboru ZUŠ. S jistotou vdechl postavě Kerikova bývalého přítele naprostou uvěřitelnost a až mesiášskou auru. Jelikož je stejně jako Čáda praktikujícím atletem, nedělala mu žádné potíže ani práce se světelným mečem. Jeho připomínky ke scénáři a řešení zapeklitých produkčních problémů byly důležitým předpokladem pro vznik celého snímku. Neoddiskutovatelný je také přínos v podobě jeho staršího bratra, který se s námi účastnil jednoho natáčecího dne. Vedle dávky poctivé kritiky a vtipů nám také pomohl se samotným natáčením. Na vysoké škole bude Pavka studovat obdobný obor jako Brody.

ŠpalisOndřej Špalek (Špalis, Darth Daron) se ve snímku obejveuje až v posledních vteřinách, jeho role je ale velice významná. Jakožto císař podává excelentní výkon, který se vyhýbá zažitým klišé. Ať už pracuje se svým hlubokým hlasem či gesty, role vládce galaxie mu sedne na míru. Zcela liché jsou tak jeho obavy o to, že pro tak náročnou roli se nehodí. Během natáčení zvládal najednou dvě velmi důležité úlohy. Nejenže musel s vypětím všech sil a s maximální opatrností držet mikrofon pro nahrávání dialogů, ale také celý projekt dokumentoval fotografiemi i videem. Přitom se projevil jako břitký glosátor a důležitý prvek sebereflexe. Po dokončení gymnázia z něj bude také studující informatik.


© Darth Orbyd 2007